top of page

Κίνηση Ακαδημίας

Γεμάτο με ποδόσφαιρο ήταν και αυτό το πρωινό του Σαββάτου για τις Υποδομές του Καμπανιακού. Εκτός από τα Τμήματα της Κ17 και Κ14 αγώνα πρωταθλήματος έδωσε και το Τμήμα της Κ16 το οποίο γνώρισε την ήττα από το αντίστοιχο της Ακαδημίας Γιαννιτσών. Στο πρώτο ημίχρονο εκτυλίχτηκε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με την ομάδα των Γιαννιτσών να έχει ελαφριά υπεροχή και να το ολοκληρώνει προηγούμενη με σκορ 3-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπανιακός προχώρησε σε αρκετές αλλαγές θέλοντας να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές του οι οποίοι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό τους είναι μικρότερης ηλικίας, η ψαλίδα δυναμικότητας άνοιξε κι η Ακαδημία των Γιαννιτσών έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τα Τμήματα της Κ9, Κ10 και Κ11 φιλοξένησαν τα αντίστοιχα της ΑΕ Νέων Σίνδου στο Μυγδόνιο Αθλητικό Κέντρο το οποίο πλημμύρισε από φωνές και χαμόγελα αλλά και όμορφες ποδοσφαιρικές στιγμές που μόνο τα παιδιά μπορούν να προσφέρουν. Ο τελικός απολογισμός ήταν μια ισοπαλία, μία ήττα και μια νίκη για την Ακαδημία του Καμπανιακού της οποίας οι ποδοσφαιριστές άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις τόσο εντός όσο και εκτός αγωνιστικού χώρου